RSS
 

nowy blog kulinarny, nowe możliwości!

02 sty

Witam Was wszystkich! Tych, którzy gdzieś w gąszczu blogów kulinarnych zboczyli z trasy i natrafili na mój świat. Chciałam od razu zaznaczyć, że na tym blogu nie będę uraczać Was przesłodkimi fotkami dań i nie będę specjalnie gotować, żeby te fotki robić. Wiele kobiet uważa swoje dania za nie udane, bo „nie wyglądają jak na zdjęciu”. Zdjęcia w internecie są z reguły podkolorowane, mają zachęcać do gotowania, „kucharki” kupują drogie lustrzanki, by tylko móc prowadzić bloga. U mnie zasada jest inna – wszystkie dania macie sobie wyobrazić, poczuć gdzieś w głębi siebie ich zapach i smak. Dania z pewnością nie będą rodem z MasterChefa. Gotujemy dla rodziny, dla znajomych, dla siebie, a nie dla Królowej Angielskiej. Ma być smacznie, prosto i przyjemnie.

Moja historia z gotowaniem zaczęła się wiele lat temu, gdy to jako pierwsza z domowników wracałam do domu. Mama zostawiała mi określone produkty i kazała „zrobić coś na obiad”. W dobie Internetu (nawet wtedy, gdy nie było miliona blogów kulinarnych) można było coś wyczarować. Pamiętam, że odkopałam też wtedy starą dobrą książkę kucharską. Zaczynałam od zup robionych na wodzie gotowanej ze skrzydełkiem, gdzie dorzucałam kostkę rosołową i warzywną mrożonkę (jakże musiało to wtedy być niedobre..). Przyszedł, więc i czas na pierwsze smażenie udka, czy robienie sałatki. Z czasem dojrzewałam ja i moja kuchnia. Dziś z ręką na sercu mogę powiedzieć, że kocham gotować. Gdy mam do wyboru między sprzątaniem, a gotowaniem od razu znajduję się w kuchni i mogę spędzić tam naprawdę długie godziny. Nie lękajcie się więc gotowania ;) Gdy coś nie wyjdzie próbujcie dalej i doskonalcie swoje potrawy! Gotujcie z sercem, bo w każdej potrawie można to poczuć.

Wszystkie przepisy sprawdziłam i przygotowałam wcześniej osobiście, a większość z nich stale gości w moim rodzinnym jadłospisie. Smacznego :)

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Liwka

    28 marca 2014 o 17:14

    Piszę, bo wyróżniam Twojego bloga do Liebster Blog Awards. Jeśli masz chęć i ochotę, dołącz do zabawy ! http://www.dolcementemacchiata.blogspot.com

    Pozdrawiam DOLCEMENTE MACCHIATA